Poradenstvo

Prečo ponúkame ortomolekulárne poradenstvo

Klienti nášho centra, ktorí u nás podstupujú aplikáciu kmeňových buniek alebo inú terapiu majú možnosť využiť ortomolekulárne poradenstvo už niekoľko rokov ako súčasť celostného prístupu k ich zdravotným problémom. Výsledky, ktoré dosahujeme a spokojnosť našich klientov nás presvedčili, že je opodstatnené ponúknuť tuto službu širšiemu okruhu záujemcov.

Ako ponúkame ortomolekulárne poradenstvo

Poradenstvo prebieha v podobe osobnej konzultácie v rámci komunikácie s klientom v deň terapie a následne elektronickou formou prostredníctvom mailovej komunikácie. Vzniká tak dostatočný priestor na oboznámenie klienta s danou problematikou, možnosťami podpornej terapie a zaslanie podrobných informácií o navrhovaných postupoch. Samozrejmosťou je dlhodobý kontakt s klientom, individuálny prístup a zodpovedanie jeho otázok.

Čo je ortomolekulárna medicína

Ortomolekulárna medicína sa zameriava na prevenciu a podporu farmakologickej liečby ochorení, na ovplyvňovanie procesov starnutia a na zachovanie vitality a kvality života do vysokého veku poskytnutím optimálneho množstva látok, ktoré sú pre organizmus prirodzene potrebné a nevyhnutné. Ide o vitamíny, minerály, stopové prvky, enzýmy, aminokyseliny, esenciálne mastné kyseliny, rastlinné extrakty, antioxidanty, vláknina, probiotiká, prebiotiká a iné zlúčeniny.

Ak potrebné látky do organizmu nedopĺňame v dostatočnom množstve, zhoršuje sa naša kvalita života (únava, nesústredenosť, zhoršenie pamäte), začínajú sa prejavovať rôzne zdravotné problémy a postupne sa rozvíjajú bežné aj vážnejšie ochorenia (diabetes, srdcovo-cievne ochorenia, depresia, neurologické poruchy, onkologické ochorenia, poruchy pohybového
aparátu).

Cieľom ortomolekulárnej medicíny je prostredníctvom minerálnych látok, vitamínov, stopových prvkov, aminokyselín, prírodných látok optimalizovať prostredie a navodiť rovnováhu v organizme. Ortomolekulárna medicína zahŕňa prevenciu a optimalizáciu farmakoterapie pri liečbe niektorých chronických i degeneratívnych ochorení. Dôsledkom pôsobenia voľných radikálov, pôsobenia toxických látok (priemyselných chemikálií, ťažkých kovov, rozpúšťadiel, potravinových prísad) alebo častých či chronických zápalov, je starnutie organizmu. Spomalenie tohto procesu je ďalším cieľom ortomolekulárnej medicíny.