Pre mamičky

DARUJTE PUPOČNÍKOVÚ KRV A TKANIVO

V okamihu pôrodu je pozornosť sústredená na dieťa. Spolu s dieťaťom však odchádzajú vzácne tkanivá, ktoré zaisťovali jeho vývoj, ako sú pupočníková krv, pupočná šnúra, placenta. Pôrod je preto jedinečnou a neopakovateľnou šancou nelikvidovať ich ako biologický odpad, ale dať prostredníctvom nich do budúcnosti šancu iným ľuďom v zdravotnej núdzi, vlastnému dieťaťu alebo príbuzným.

Pupočníková krv a tkanivo budú slúžiť ako zdroj mladých vitálnych kmeňových buniek pre využitie v regeneratívnej  medicíne. Od prvej úspešnej liečby v roku 1988 sa použila už pre viac ako 30 000 pacientov vo svete.

DAROVANÍM PUPOČNÍKOVEJ KRVI A TKANIVA MOŽETE ZACHRÁNIŤ ĽUDSKÝ ŽIVOT ALEBO VÝRAZNE ZLEPŠIŤ JEHO KVALITU

Pupočníková krv a tkanivo obsahujú výnimočné kmeňové bunky. V súčasnosti sa využívajú na liečbu leukémie, lymfómu, kosáčikovej anémie, talasémie ale aj k liečbe autizmu, detskej mozgovej obrny, mŕtvice, poranení miechy, diabetu, Alzheimerovej choroby, autoimunitných a neurodegeneratívnych ochorení, liečbe kĺbov.

Kmeňové bunky je možné použiť aj na celkovú regeneráciu organizmu (anti-aging terapia a pri estetických zákrokoch – podpora rastu vlasov, vyhladenie pokožky tváre.

Darovanie pupočníkovej krvi je bezpečné a zadarmo.

Proces odberu je bezpečný pre matku aj dieťa. Po tom, ako Váš pôrodník prestrihne pupočnú šnúru  a uistí sa, že vy a Vaše dieťa ste v poriadku, odoberie všetku krv, ktorá ostala v pupočnej šnúre a obsahuje veľmi cenné kmeňové bunky. Potom odoberie pupočnú šnúru. Akonáhle sú krv a tkanivo odobraté, naša spoločnosť zabezpečí všetko ostatné – od vyzdvihnutia z pôrodnice až po doručenie a spracovanie.

Všetky procesy od samotného odberu, transportu, spracovania, dlhodobého skladovania či vydania sú starostlivo kontrolované a monitorované nielen našimi pracovníkmi tkanivového zariadenia, ale aj Ministerstvom zdravotníctva SR a Národnou transplantačnou organizáciou. Spracovanie a uskladnenie sa uskutočňuje v súlade s prísnymi slovenskými a svetovými štandardami. Uskladnený materiál môže byť vydaný len na žiadosť lekára.

Ako môžete darovať pupočníkovú krv a tkanivo?

V pôrodnici to oznámite svojmu pôrodníkovi.

Vyplníte potrebnú dokumentáciu (Dotazník darcu, Informovaný súhlas a Súhlas so spracovaním osobných údajov), ktorú dostanete v pôrodnici a všetko ostatné už zabezpečí naša spoločnosť.

Ďakujeme a prajeme Vám a Vášmu dieťatku veľa zdravia a množstvo príjemne strávených spoločných chvíľ.